Aktualności

Plan przygotowań Jastrzębskiego Węgla do sezonu

22 lipca siatkarze i sztab szkoleniowy mistrzów Polski powrócą do treningów, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu. Okres przygotowawczy Jastrzębskiego Węgla potrwa ponad siedem tygodni.

Trener Marcelo Mendez wraz ze swoimi współpracownikami zarządził start przygotowań do sezonu 2024/2025 na 22 lipca. Relatywnie wcześnie, ale wcześniej też wystartują rozgrywki ligowe nowego sezonu.  

W inauguracyjnych zajęciach zabraknie reprezentantów krajów zaangażowanych w przygotowania i start w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu (26 lipca – 11 sierpnia). Których? To okaże się po podaniu oficjalnych składów na Igrzyska. Na pewno nie będzie również samego szkoleniowca, który wystąpi na Olimpiadzie wraz z kadrą narodową Argentyny.
Pod jego nieobecność siatkarze będą budować formę pod kierunkiem asystentów Mendeza: Leszka Dejewskiego i Henrique Furtado. Nieobecnych w klubie kadrowiczów zastąpią młodzi adepci Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla.
W
 planie przygotowań Jastrzębskiego Węgla są treningi na własnych obiektach, sparingi, a także udział w turniejach towarzyskich. Jak co roku w tym czasie zespół będzie korzystał z obiektów miejskich: basenu, hali oraz boiska do siatkówki plażowej.
Na 22 i 23 sierpnia zaplanowano pierwsze sparingi. Najpierw z MKS-em Będzin, a następnie z Exact Systems Norwidem Częstochowa. Oba mecze kontrolne odbędą się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.   

Natomiast we wrześniu ekipa trenera Mendeza wystąpi w dwóch mocno obsadzonych turniejach towarzyskich. 31 sierpnia - 1 września mistrzowie Polski wezmą udział w XIX Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia w Zalasewie. Oprócz jastrzębian wystąpią w nim: Projekt Warszawa, PGE GiEK Skra Bełchatów i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Na 7-8 września zaplanowano bajecznie obsadzony Volley Cup im. Tomasza Wójtowicza w Lublinie, gdzie poza JW zagrają: Bogdanka LUK Lublin, Asseco Resovia Rzeszów i mistrz Włoch Sir Safety Perugia.  

Jastrzębski Węgiel zainauguruje rozgrywki nowego sezonu PlusLigi wyjazdowym meczem z Barkomem Każanami Lwów (13-15 września). Tydzień później ma się odbyć się prezentacja drużyny i pierwszy mecz domowy mistrzów Polski w nowym sezonie, a rywalem jastrzębian będzie Asseco Resovia Rzeszów.

W połowie listopada aktualni triumfatorzy PlusLigi wystartują w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a swoich grupowych rywali poznają w losowaniu, które odbędzie się 16 lipca w Luksemburgu.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI