Autor:redakcja
  11.10.2023 godz. 12:30

PlusLiga 2023/2024 – oficjalne transfery i kadry drużyn na żywo


Przedstawiamy oficjalną giełdę transferową PlusLigi. Można tu znaleźć wszystkie oficjalnie potwierdzone zmiany w kadrach drużyn. Każdy z transferów ma odnośnik do źródłowej informacji na stronie klubowej bądź plusliga.pl. Transfery aktualizujemy każdego dnia.

 

 

Jastrzębski Węgiel

Rozgrywający: Benjamin Toniutti, Edvins Skruders
Atakujący: Jean Patry, Ryan Sclater
Przyjmujący: Tomasz Fornal, Rafał Szymura, Mateusz Jóźwik, Marko Sedlacek
Środkowi: Jurij Gladyr, Mustapha M'Baye, Norbert Huber, Adrian Markiewicz
Libero: Jakub Popiwczak, Bartosz Makoś
Trener: Marcelo Mendez (nowy kontrakt)
Przyszli: Mateusz Jóźwik, Jean Patry, Norbert Huber, Ryan Sclater, Adrian Markiewicz, Marko Sedlacek, Edvins Skruders
Odeszli: Stephen Boyer, Trevor Clevenot, Łukasz Wiśniewski, Jakub Macyra (Ślepsk Malow Suwałki), Dawid Dryja, Kamil Dębski (BBTS Bielsko-Biała). Maksymilian Granieczny (Cuprum Lubin), Jan Hadrava, Eemi Tervaportti

 

 

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Rozgrywający: Marcin Janusz, Przemysław Stępień
Atakujący: Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Kluth
Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Wojciech Żaliński, Daniel Chitigoi
Środkowi: David Smith, Dmytro Paszycki, Twan Wiltenburg, Andres Takvam
Libero: Erik Shoji, Korneliusz Banach
Trener: Tuomas Sammelvuo
Przyszli: Daniel Chitigoi (Rapid Bukareszt), Mateusz Poręba, Andres Takvam
Odeszli: Adrian Staszewski, Norbert Huber, Mateusz Poręba (wypożyczony)

 

Asseco Resovia Rzeszów

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Michał Kędzierski
Atakujący: Jakub Bucki, Stephen Boyer
Przyjmujący: Torey DeFalco, Klemen Cebulj (nowa umowa), Yacine Louati, Adrian Staszewski, Jonas Kvalen
Środkowi: Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Krzysztof Rejno
Libero: Paweł Zatorski, Michał Potera
Trener: Giampaolo Medei.
Nowi: Karol Kłos, Krzysztof Rejno, Yacine Louati, Adrian Staszewski, Stephen Boyer, Jonas Kvalen
Odeszli: Tomasz Piotrowski (Cerra Enea Czarni Radom), Bartłomiej Krulicki, Maciej Muzaj (PSG Stal Nysa), Mauricio Borges, Jan Kozamernik

 

Aluron CMC Warta Zawiercie

Rozgrywający: Miguel Tavares Rodrigues, Michał Kozłowski
Atakujący: Karol Butryn, Daniel Gąsior
Przyjmujący: Bartosz Kwolek, Samuel Cooper, Trevor Clevenot, Patryk Łaba
Środkowi: Mateusz Bieniek, Tomasz Kalembka, Miłosz Zniszczoł, Michał Szalacha
Libero: Szymon Gregorowicz, Luke Perry
Trener: Michał Winiarski
Przyszli: Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów), Szymon Gregorowicz (LUK Lublin), Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn), Luke Perry (Trefl Gdańsk), Daniel Gąsior, Michał Szalacha, Samuel Cooper, Trevor Clevenot
Odeszli: Marcin Waliński, Santiago Danani, Krzysztof Rejno, Bartosz Makoś, Dawid Konarski, Dawid Dulski, Uroš Kovačević

 

 

Projekt Warszawa (kadra już oficjalnie zamknięta)

Rozgrywający: Jan Firlej, Maciej Stępień
Atakujący: Linus Weber (nowy kontrakt), Bartłomiej Bołądź
Przyjmujący: Artur Szalpuk, Kevin Tillie, Igor Grobelny, Karol Borkowski
Środkowi: Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Piotr Nowakowski, Srećko Lisinac, Jurij Semeniuk
Libero: Damian Wojtaszek, Jędrzej Gruszczyński
Trener: Piotr Graban (nowa 2-letnia umowa)
Przyszli: Srećko Lisinac (Itas Trentino), Bartłomiej Bołądź, Karol Borkowski, Jędrzej Gruszczyński
Odeszli: Dominik Jaglarski, Niels Klapwijk, Mateusz Janikowski, Dawid Pawlun

 

 

Trefl Gdańsk (kadra już oficjalnie zamknięta)

Rozgrywający: Lukas Kampa, Kamil Droszyński
Atakujący: Kewin Sasak, Aliaksei Nasevich
Przyjmujący: Piotr Orczyk, Jan Martinez Franchi, Mikołaj Sawicki, Jakub Czerwiński
Środkowi: Patryk Niemiec, Karol Urbanowicz, Jordan Zaleszczyk, Janusz Gałązka
Libero: Voitto Koykka, Dawid Pruszkowski
Trener: Igor Juricić (nowy kontrakt)
Odeszli: Mariusz Wlazły (koniec kariery), Bartłomiej Bołądź, Luke Perry, Jingyin Zhang
Przyszli: Voitto Koykka, Kewin Sasak.

 

PSG Stal Nysa  (kadra już oficjalnie zamknięta)

Rozgrywający: Tsimafei Zhukouski, Patryk Szczurek
Atakujący: Maciej Muzaj, Remigiusz Kapica
Przyjmujący: Michał Gierżot, Zouheir El Graoui, Kamil Kosiba, Wojciech Włodarczyk
Środkowi: Konrad Jankowski, Nicolas Zerba, Dominik Kramczyński, Jakub Abramowicz
Libero: Kamil Dembiec, Kamil Szymura
Trener: Daniel Pliński
Przyszli: Kamil Szymura, Kamil Kosiba, Wojciech Włodarczyk, Maciej Muzaj, Remigiusz Kapica
Odeszli: Wassim Ben Tara (Sir Safety Perugia), Kamil Kwasowski, Kento Miyaura, Szymon Biniek, Rafał Buszek.

 

 

Indykpol AZS Olsztyn

Rozgrywający: Joshua Tuaniga, Karol Jankiewicz;
Atakujący: Alan Souza
Przyjmujący: Moritz Karlitzek, Kamil Szymendera, Nicolas Szerszeń, Manuel Armoa, Mateusz Janikowski;
Środkowi: Dawid Siwczyk, Szymon Jakubiszak; Cezary Sapiński, Jakub Majchrzak
Libero: Kuba Hawryluk
Trener: Javier Weber
Przyszli: Nicolas Szerszeń, Manuel Armoa, Alan Souza, Mateusz Janikowski; Cezary Sapiński, Jakub Majchrzak
Odeszli: Bartłomiej Lipiński, Karol Butryn (Aluron CMC Warta), Taylor Averill, Robbert Andringa, Grzegorz Pająk, Jan Król, Mateusz Poręba.

 

Ślepsk Malow Suwałki

Rozgrywający: Mitias Sanchez; Maksim Buculjević
Atakujący: Bartosz Filipiak, Arkadiusz Żakieta
Przyjmujący: Paweł Halaba, Žiga Štern, Ernest Kaciczak, Bartosz Firszt
Środkowi: Konrad Stajer, Joaquin Gallego, Jakub Macyra, Łukasz Rudzewicz
Libero: Mateusz Czunkiewicz, Paweł Filipowicz
Trener: Dominik Kwapisiewicz
Przyszli: Konrad Stajer, Joaquin Gallego, Žiga Štern, Ernest Kaciczak, Jakub Macyra, Bartosz Firszt, Maksim Buculjević, Piotr Janusz
Odeszli: Andreas Takvam, Cezary Sapiński, Przemysław Smoliński, Dominik Depowski, Adrian Buchowski, Miran Kujundžić, Mariusz Magnuszewski, Piotr Janusz

 

BOGDANKA LUK Lublin

Rozgrywający: Marcin Komenda, Jakub Nowosielski
Atakujący: Mateusz Malinowski, Damian Schulz
Przyjmujący: Maciej Krysiak, Jakub Wachnik, Alexandre Ferreira, Tobias Brand
Środkowi: Jan Nowakowski, Damian Hudzik, Marcin Kania, Maciej Zając
Libero: Thales Hoss, Maksym Kędzierski
Trener: Massimo Botti
Przyszli: Thales Hoss, Maciej Krysiak, Maksym Kędzierski, Jakub Nowosielski, Alexandre Ferreira, Marcin Kania, Maciej Zając, Damian Schulz, Tobias Brand
Odeszli: Wojciech Włodarczyk (PSG Stal Nysa), Szymon Romać, Konrad Stajer, Cristiano Torelli, Jeffrey Jendryk, Nicolas Szerszeń (Indykpol AZS Olsztyn), Mateusz Jóźwik, Szymon Gregorowicz (Aluron CMC Warta), Dustin Watten.

 

 

GKS Katowice

Rozgrywający: Łukasz Kozub; Piotr Fenoszyn
Atakujący: Jakub Jarosz, Damian Domagała
Przyjmujący: Marcin Waliński, Jakub Szymański, Wiktor Mielczarek, Lukas Vasina
Środkowi: Sebastian Adamczyk, Łukasz Usowicz, Bartłomiej Krulicki, Maciej Wóz
Libero: Dawid Ogórek, Bartosz Mariański
Trener: Grzegorz Słaby
Przyszli: Łukasz Usowicz, Marcin Waliński, Łukasz Kozub; Piotr Fenoszyn, Bartłomiej Krulicki, Lukas Vasina, Maciej Wóz
Odeszli: Piotr Hain, Marcin Kania, Jakub Lewandowski, Gonzalo Quiroga, Georgi Seganow, Jakub Nowosielski (LUK Lublin).

 

PGE GiEK Skra Bełchatów

Rozgrywający: Grzegorz Łomacz, Wiktor Nowak
Atakujący: Dawid Konarski, Przemysław Kupka
Przyjmujący: Jakub Rybicki, Mateusz Mika, Bartłomiej Lipiński, Adrian Aciobanitei
Środkowi: Łukasz Wiśniewski, Bartłomiej Lemański, Mateusz Poręba, Mateusz Nowak
Libero: Benjamin Diez, Kajetan Marek
Trener: Andrea Gardini
Przyszli: Mateusz Mika, Benjamin Diez, Dawid Konarski, Łukasz Wiśniewski, Bartłomiej Lipiński, Wiktor Nowak, Bartłomiej Lemański, Mateusz Poręba, Przemysław Kupka, Adrian Aciobanitei, Kajetan Marek, Mateusz Nowak
Odeszli: Karol Kłos, Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Bieniek (Aluron CMC Warta), Bartłomiej Janus, Wiktor Musiał, Filippo Lanza, Mihajło Mitić, Dick Kooy, Aleksandar Atanasijević, Dawid Gunia, Robert Milczarek, Lukas Vasina, Kacper Piechocki

 

Barkom Każany Lwów

Rozgrywający: Oleksij Hołoweń, Deniss Petrovs
Atakujący: Wasyl Tupczij,  Kristers Dardzans
Przyjmujący: Ołeh Szewczenko, Witalij Kuczer, Ilia Kowalow, Luciano Palonsky
Środkowi: Ilia Dowhij, Władysław Szczurow, Bohdan Mazenko, Mousse Gueye
Libero: Dmytro Kanajew, Jarosław Pampuszko
Trener: Ugis Krastins
Przyszli: Jarosław Pampuszko, Ilia Kowalow, Kristers Dardzans, Mousse Gueye, Luciano Palonsky, Deniss Petrovs
Odeszli: Artem Smoliar, Wołodymir Tewkun, Murat Yenipazar, Jonas Kvalen, Julius Firkal

 

KGHM Cuprum Lubin (kadra już zamknięta)

Rozgrywający: Kajetan Kubicki, Danilo Gelinski
Atakujący: Adam Lorenc, Jake Hanes
Przyjmujący: Alexander Berger, Wojciech Ferens, Kamil Kwasowski
Środkowi: Paweł Pietraszko, Jakub Strulak, Hubert Węgrzyn, Seweryn Lipiński
Libero: Mateusz Masłowski, Maksymilian Granieczny
Trener: Paweł Rusek
Przyszli: Danilo Gelinski, Kamil Kwasowski, Jakub Strulak, Jake Hanes, Mateusz Masłowski, Maksymilian Granieczny, Hubert Węgrzyn, Seweryn Lipiński
Odeszli: Kamil Szymura (PSG Stal Nysa), Maciej Sas, Jędrzej Kaźmierczak, Florian Krage, Ilja Kowalow, Damian Czetowicz

 

Enea Czarni Radom

Rozgrywający: Vuk Todorović, Mateusz Biernat
Atakujący: Nikola Meljanac, Bartosz Gomułka
Przyjmujący: Tomasz Piotrowski, Brodie Hofer, Konrad Formela, Rafał Buszek
Środkowi: Michał Ostrowski, Mateusz Kufka, Wojciech Kraj, Wiktor Rajsner
Libero: Maciej Nowowsiak, Dominik Teklak
Trener: Paweł Woicki
Przyszli: Vuk Todorović, Mateusz Biernat, Brodie Hofer, Tomasz Piotrowski, Konrad Formela, Mateusz Kufka, Dominik Teklak, Wojciech Kraj, Nikola Meljanac, Rafał Buszek, Bartosz Gomułka, Wiktor Rajsner
Odeszli: Damian Schulz, Daniel Gąsior, Wiktor Nowak, Matt West, Sebastian Warda, Bartłomiej Lemański, Timo Tammemaa, Paweł Rusin, Piotr Łukasik, Bartosz Firszt (Ślepsk Malow Suwałki), Mateusz Masłowski

Exact Systems Hemarpol Częstochowa

Rozgrywający: Tomasz Kowalski, Byron Keturakis
Atakujący: Mateusz Borkowski, Dawid Dulski
Przyjmujący: Rafał Sobański, Krzysztof Gibek, Damian Kogut, Oscar Espeland, Kaleb Jenness, Aymen Bouguerra
Środkowi: Bartosz Schmidt, Bartomiej Janus, Piotr Hain, Łukasz Rymarski
Libero: Sho Takahasi, Marcin Jaskuła
Trener: Leszek Hudziak
Nowi: Byron Keturakis, Oscar Espeland; Bartomiej Janus, Piotr Hain, Łukasz Rymarski, Dawid Dulski, Kaleb Jenness, Aymen Bouguerra
Odeszli: Tomasz Kryński, Daniel Popiela, Beau Graham, Damian Biliński, Adam Szewiński, Artur Sługocki

 

POWIĄZANE INFORMACJE