Autor:pah, fot. Miłosz Kozakiewicz
  10.10.2023 godz. 23:09

Przed startem sezonu 2023/2024: Trefl Gdańsk wymienił atakujących i libero


Niewielkie, przynajmniej liczbowo, zmiany zaszły w drużynie Trefla Gdańsk, która w ubiegłym sezonie świetnie spisała się w rozgrywkach Plusligi, najpierw pewnie awansując do fazy play-off, a później finiszując na szóstej pozycji. Gdańszczanie stracili mocnych zawodników na pozycjach libero i atakującego. Jeśli następcy utrzymają wysoki poziom to Trefl znów może być groźny dla najlepszych.

Z gdańskim zespołem rozstali się atakujący Bartłomiej Bołądź i libero Luke Perry. Obaj byli zdecydowanie czołowymi, jeśli nie najważniejszymi postaciami Trefla. Do tego karierę zakończył najlepszy siatkarz w historii PlusLigi Mariusz Wlazły, który w ostatnim sezonie pełnił rolę zmiennika Bołądzia, ale o jego klasie nikogo nie trzeba przekonywać. 

Perry i Bołądź, po bardzo dobrym sezonie, dostali propozycje z mocniejszych klubów i przyjęli je – libero zagra w Aluronie CMC Warcie Zawiercie, a atakujący w Projekcie Warszawa. W ich miejsce przyszli fiński libero Voitto Köykkä, który ostatnio występował w niemieckim Helios Giesen, a z czeskiego CEZ Karlovarsko wrócił atakujący Kewin Sasak. Zadanie przed nimi bardzo trudne, bo zastąpienie Bołądzia i Perry’ego będzie bardzo, bardzo trudne.    

– To już było granie bardzo podobne do tych, które rozgrywamy w sezonie i każdy podchodzi do tego bardzo zmobilizowany i bardzo na poważnie. Dobrze trenujemy i przekłada się to na dobrą grę w meczach sparingowych. Mam nadzieję, że gdy dołączą do nas gracze zagraniczni to pokażemy swoje dobre umiejętności w PlusLidze – mówi Kamil Droszyński, rozgrywający gdańskiego zespołu.

Rzeczywiście, w meczach sparingowych Trefl spisywał się bardzo dobrze, bo przegrał tylko dwa razy z Indykpolem AZS Olsztyn, a pokonał m.in. Projekt Warszawa, TIF Viking Bergen oraz Bogdankę LUK Lublin i Ślepsk Malow Suwałki w Memoriale Józefa Gajewskiego. W sobotę zagrają w turnieju Giganci Siatkówki w Twardogórzeze ze słoweńskim ACH Volley Lublana.

Gdańszczanie sezon rozpoczną od trzech meczów wyjazdowych – 22 października zagrają w Katowicach, trzy dni później w Radomiu, a 28 października w Wieluniu z Barkomem Każany Lwów. Swoim kibicom pokażą się dopiero 4 listopada, gdy do ERGO Areny przyjedzie KGHM Cuprum Lubin. – Mamy wspaniałych kibiców, którzy zawsze są z nami, czy to u siebie, czy na wyjeździe, czy nawet na letnim turnieju na plaży. Mamy nadzieję, że w tym sezonie też będziemy umieli dać im wiele radości – dodaje Droszyński.

Trefl Gdańsk

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Lukas Kampa
Atakujący: Aliaksei Nasevich, Kewin Sasak
Przyjmujący: Jan Franci Martinez, Jakub Czerwiński, Mikołaj Sawicki, Piotr Orczyk
Środkowi: Janusz Gałązka, Patryk Niemiec, Karol Urbanowicz, Jordan Zaleszczyk
Libero: Dawid Pruszkowski, Voitto Köykkä
Trener: Igor Juricić

Przyszli: Voitto Köykkä, Kewin Sasak

Odeszli: Luke Perry, Bartłomiej Bołądź, Mariusz Wlazły

POWIĄZANE INFORMACJE