Aktualności

Grupa ORLEN sponsorem strategicznym turniejów finałowych TAURON Pucharu Polski kobiet i mężczyzn!

Grupa ORLEN została sponsorem strategicznym turniejów finałowych o TAURON Puchar Polski. Współpraca z jedną z największych firm w Europie dotyczy zarówno kobiecej, jak i męskiej edycji pucharowych rozgrywek w 2024 roku.

W tym roku turnieje finałowe TAURON Pucharu Polski odbędą się w Krakowie i Nysie. Już 2 marca rozegrane zostaną półfinały rozgrywek męskich w największej polskiej hali – TAURON Arenie Kraków. Panie o trofeum powalczą dwa tygodnie później.

Przypomnijmy, że ostatni finał TAURON Pucharu Polski, rozgrywany w lutym 2023 roku w Krakowie, okazał się ogromnym sukcesem sportowym i organizacyjnym. Polscy kibice po raz kolejny udowodnili, że są zakochani w siatkówce. Wielki finał obejrzało w TAURON Arenie Kraków aż 11 815 widzów. To jest największa, rekordowa widownia meczu z udziałem drużyn klubowych w historii nie tylko tych rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku, przy wsparciu tak potężnych partnerów jak Grupa ORLEN, ten rekord zostanie pobity!

– Bardzo się cieszę, że do grona sponsorów naszych turniejów dołącza Grupa ORLEN, bez której trudno wyobrazić sobie odpowiednie wsparcie dla polskiego sportu – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Razem z naszymi partnerami staramy się tworzyć niepowtarzalne widowiska i budować pozycję naszej ligowej siatkówki nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Ostatnie wyniki sportowe klubów i reprezentacji potwierdzają, że zmierzamy we właściwym kierunku – dodaje prezes.

Turniej finałowy TAURON Pucharu Polski kobiet rozgrywany będzie w Hali Nysa, miejscu od lat kochającym siatkówkę, słynącym z niesamowitych fanów. Przed rokiem w Nysie triumfowały siatkarki Grupy Azoty Chemika Police. W tej edycji w Nysie zagrają PGE RYSICE Rzeszów z ŁKS Commercecon Łódź oraz UNI Opole z BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała.

Ze wszystkich spotkań w Krakowie i w Nysie transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

–––

W 2023 roku ORLEN wspierał kilkudziesięciu indywidualnych zawodników i zawodniczek, w tym sportowców niepełnosprawnych, ponad 70 klubów, 13 związków sportowych oraz 2 komitety – Polski Komitet Olimpijski i Polski Komitet Paraolimpijski.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI