Aktualności

Monika Gałkowska zostaje w MOYA Radomka Radom

Atakująca Monika Gałkowska zostaje w drużynie MOYA Radomki Radom na sezon 2024/2025. W minionych rozgrywkach zdobyła dla radomskiej ekipy 356 punktów w TAURON Lidze.

Monika dołączyła do drużyny Radomki przed sezonem 2023/2024. Doświadczenie siatkarskie zdobywała rozwijając swoją karierę siatkarską głównie w polskich klubach takich jak Legionovia Legionowo, ŁKS Commercecon Łódź, MKS Energa Kalisz, OnlyBio Pałac Bydgoszcz, ale także w jednym z włoskich zespołów – Bartoccini Fortinfissi Perugia.

W sezonie 2023/2024 rozegrała 24 spotkania, w których zdobyła łącznie 356 punktów, w tym 32 punkty blokiem. Dzięki tak imponującym wynikom, nasza atakująca zagwarantowała sobie miejsce w TOP 10 punktujących oraz TOP 20 atakujących zawodniczek TAURON Ligi. W ostatnim spotkaniu sezonu przekroczyła barierę 2500 punktów zdobytych w lidze. Nadchodzący sezon 2024/2025 będzie dla Moniki już 11. sezonem w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W minionym sezonie reprezentacyjnym, Monika wraz z żeńską reprezentacją Polski pod wodzą trenera Stefano Lavariniego, wywalczyła historyczny, brązowy medal w Lidze Narodów oraz zakwalifikowała się na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu.

– Bardzo cieszymy się, że Monika nadal będzie reprezentować barwy naszego klubu. To bardzo duży atut na boisku, ale również poza nim. Monika jako zawodniczka cały czas się rozwija, co mogliśmy zauważyć w minionych rozgrywkach TAURON Ligi, jak i na arenie międzynarodowej. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym sezonie, wraz z całym zespołem, będzie miała jeszcze więcej powodów do radości z jak największej liczby zwycięstw – mówi Łukasz Kruk, Dyrektor Zarządzający Radomka S.A.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI