Aktualności

Reprezentant Rumunii David Dinculescu w PGE GiEK Skrze

Młody i utalentowany, jeden z czołowych punktujących ligi rumuńskiej sezonu 2023/2024 zagra w PGE GiEK Skrze Bełchatów. Reprezentant Rumunii, David Dinculescu to nowy przyjmujący klubu z Bełchatowa.

PGE GiEK Skra Bełchatów w nowym sezonie zagra odmieniona. Drużyna, na czele której stanie Gheorghe Cretu, łączyć będzie w sobie młodość i doświadczenie. Przedstawicielem tej pierwszej grupy zawodników będzie reprezentant Rumunii, David Dinculescu. Mimo niespełna dwudziestu lat Dinculescu od jakiegoś czasu znajduje uznanie w oczach szkoleniowca seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Od lat jest też czołowym zawodnikiem młodzieżowych kadr narodowych tego kraju. Doświadczenie międzynarodowe przekłada na grę w klubie, a za nim bardzo dobry sezon.

Ostatni sezon w barwach CSM Constanta był dla młodego rumuńskiego zawodnika niezwykle ważny. Stał się podstawowym zawodnikiem drużyny i w wielu spotkaniach głównym jej punktującym. Dinculescu osiągał kilkunastopunktowe wyniki, a najlepszy - 20 zdobytych punktów zaliczył pod koniec rozgrywek rodzimej ligi. Młody przyjmujący znalazł się w czołówce punktujących minionego sezonu rumuńskiej ekstraklasy siatkarskiej. Dinculescu zdobył w nim 421 punktów, co pozwoliło mu w rankingu najczęściej punktujących zająć czwartą lokatę.

– David to przedstawiciel młodego pokolenia, ale za sobą ma już sporo grania. Zwłaszcza w ostatnim sezonie umocnił swoją pozycję w przyjęciu CSM Constanta i był podstawowym zawodnikiem zespołu. Dobrze wpisuje się w charakterystykę drużyny, którą zbudowaliśmy na ten sezon - ocenił prezes zarządu KPS Skra Bełchatów, Wiesław Deryło.

- Jak pokazuje ostatni wynik reprezentacji Rumunii w mistrzostwach Europy, siatkówka w tym kraju prężnie się rozwija. Potencjał tamtejszej ligi rośnie. Stąd nasze zainteresowanie tym kierunkiem. PlusLiga daje sporo możliwości takim zawodnikom, jak David. Jak pokazał ostatni sezon, ten młody zawodnik też ma dużo do zaoferowania. Wierzymy, że przełoży się to na dobrą postawę całej drużyny - dodał wiceprezes zarządu KPS Skra Bełchatów, Tomasz Koprowski.

David Divculescu ma 195 cm wzrostu. Jego zasięg w ataku to 335 cm, natomiast w bloku młody zawodnik osiąga 330 cm. Dla niego PGE GiEK Skra Bełchatów będzie pierwszym klubem poza granicami jego kraju.

– Czuję się bardzo wyróżniony. Gra w PlusLidze, zwłaszcza w klubie z tak wielką historią, to dla mnie zaszczyt. Wierzę, że wspólnie z całą drużyną powalczymy o jak najlepszy rezultat – zapewnił David Dinculescu. W nowym sezonie będzie pracował pod okiem swojego rodaka – Gheorghe Cretu. – To bardzo znany trener, który w swojej pracy wie, co robi. Cieszę się, że będę mógł z nim pracować - dodał nowy przyjmujący PGE GiEK Skry Bełchatów.

David Dinculescu
ur. 30.08.2004
Wzrost 195 cm
Waga 87 kg

Kariera:
2020/2022 Olimpia Titanii Bukareszt
2022/2023 Rapid Bukareszt
2023/2024 CSM Constanta

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI