Aktualności

Julita Piasecka żegna się z ŁKS Commercecon Łódź

Z ŁKS Commercecon Łódź zdobyła dwa medale mistrzostw Polski, w tym ten najcenniejszy - złoty. Doświadczenie, którego nabrała jako siatkarka łódzkiej ekipy, zaowocowało powołaniem do reprezentacji Polski.

Umowę z ŁKS Commercecon Łódź Julita Piasceka podpisała w lutym 2020 roku. Dla zawodniczki, będącej wtedy w wieku juniorki, ważne było dokończenie nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku. Przez kolejne półtora roku łączyła edukację z grą w I lidze w barwach SMS PZPS Szczyrk, a następnie dołączyła również do drużyny młodzieżowej ŁKS Siatkówka Żeńska. W maju 2021 roku została oficjalnie zaprezentowana jako zawodniczka ŁKS . W trakcie trzyletniej gry w biało-czerwono-białych barwach z Łódzkimi Wiewiórami sięgnęła po brązowy oraz złoty medal mistrzostw Polski.

Po wywalczeniu mistrzostwa Polski Julita została powołana do seniorskiej reprezentacji. Występowała również w kadrze akademickiej, z którą wywalczyła brązowy medal na letniej Uniwersjadzie w Chengdu.

W rozgrywkach TAURON Ligi 2023/2024 wystąpiła w 21 meczach, zdobywając dla ŁKS Commercecon Łódź 223 punkty, w tym 8 z zagrywki, 17 blokiem i 198 w ataku. W tym ostatnim elemencie jej skuteczność wyniosła 40,33%. Julita Piasecka reprezentowała również klub w TAURON Pucharu Polski (w 2023 i 2024 roku dotarła z zespołem do wielkiego finału PP) i europejskich pucharach.

Tuż po zakończeniu sezonu wyjechała na zgrupowanie reprezentacji Polski, z którą wystąpiła w pierwszym turnieju siatkarskiej Ligi Narodów.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI