Aktualności

Polki wywalczyły w Lidze Narodów już ponad 45 punktów do rankingu FIVB!

Reprezentacja Polski siatkarek wygrała wszystkie tegoroczne mecze w Lidze Narodów. Świetne występy biało-czerwonych pozwoliły im awansować na trzecie miejsce w światowym rankingu – najwyższe w historii! W tym sezonie nasze panie dorzuciły do swojego dorobku ponad 45 punktów i są trzecie z 373 punktami na koncie.

Zobacz aktualny ranking FIVB

Niezwykle udane występy w tegorocznej Lidze Narodów – w której przed rokiem Polki wywalczyły pierwsze, historyczne medale – są bardzo ważne także w kontekście miejsca w rankingu i późniejszego rozstawiania grup na turnieju w trakcie igrzysk olimpijskich w Paryżu. Pokonanie USA w ich kraju pozwala myśleć, że Polki będą nadal gonić Turczynki i Brazylijki, a wkrótce udanie zaprezentują się także w trakcie finałów VNL (od 20 czerwca w Bangkoku).
 
– Wielkie brawa dla całej drużyny. Nie był to łatwy mecz, więc tym bardziej cieszę się, że zwyciężyłyśmy. Tak naprawdę to spotkanie mogło się skończyć w trzech setach. Tego trzeciego trochę odpuściłyśmy. Amerykanki to wykorzystały, przycisnęły zagrywką w odpowiednim momencie. Koniec końców to my wygrałyśmy – mówiła tuż po meczu Natalia Mędrzyk, jedna z naszych siatkarek TAURON Ligi, imponująca formą po powrocie do kadry.


 
Polska po ośmiu meczach z kompletem zwycięstw i kompletem punktów jest liderem tabeli Ligi Narodów. – Myślę, że mimo ciężkich momentów nie załamywałyśmy się, z czego się cieszę. Mamy jednak trochę do poprawienia, więc będziemy nad tym pracować. Za nami super dwa turnieje, sądzę że jesteśmy w dobrej formie – zakończyła Mędrzyk.

 

" frameborder="0" allowfullscreen>

Biało-czerwone kolejny mecz w VNL rozegrają 12 czerwca z Brazylią.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI