Aktualności

Starcie beniaminka z mistrzem otworzy sezon 2026/2027 PlusLigi

Poznaliśmy pierwsze szczegóły sezonu 2026/2027 PlusLigi. Rozgrywki rozpoczną się 16 października, meczem GKS Katowice kontra Aluron CMC Warta Zawiercie. Faza zasadnicza potrwa do końca marca 2027 roku. Znamy też pary pierwszej kolejki rozgrywek.

PlusLiga zagra w identycznym formacie jak w poprzednich rozgrywkach, z 14 ekipami, fazą zasadniczą oraz play-off – granym na identycznych zasadach jak w sezonie 2025/2026.

– Chcemy, by w naszych rozgrywkach panowały stabilne zasady, by zbyt często nie zmieniać zasad rozgrywania ligi, dlatego w nowym sezonie zostały wszystkie ustalenia z rozgrywek 2025/2026 – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Kluby losowały miejsca, na podstawie których powstał później terminarz rozgrywek, powróciliśmy jednak do dobrej zasady, by zawsze sezon otwierało starcie beniaminka z mistrzem Polski. Pierwsze starcie rozgrywek 2026/2027 odbędzie się zatem 16 października w Katowicach – dodaje prezes.

Jeżeli chodzi o system grania to jest on idetyczny z poprzednim sezonem. Osiem czołowych ekip po fazie zasadniczej zmierzy się w fazie play-off, w ćwierćfinałach i półfinałach do dwóch wygranych, w wielkim finale i w rywalizacji o brąz do trzech zwycięstw. Faza zasadnicza zakończy się w ostatnich dniach marca 2027, mistrza Polski poznamy najpóźniej do 11 maja.



Pary pierwszej kolejki PlusLigi sezonu 2026/2027:

GKS Katowice – Aluron CMC Warta Zawiercie
ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – BOGDANKA LUK Lublin
PGE GiEK Skra Bełchatów – Energa Trefl Gdańsk
PGE Projekt Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn
Steam Hemarpol Politechnika Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów
ChKS Chełm – Cuprum Stilon Gorzów
Barkom Każany Lwów – Ślepsk Malow Suwałki

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI