Aktualności

Gala PLS: mamy ważne ogłoszenie – AL-KO Superpuchar Polski 2024 w katowickim Spodku!

Polska ligowa siatkówka znowu zamierza bić rekordy frekwencji. Przed rokiem w magicznym Spodku w trakcie AL-KO Superpucharu Polski na trybunach zasiadło aż 9937 kibiców, co było rekordem tych rozgrywek. W tym roku ten wspaniały wynik może zostać jeszcze poprawiony. Już 25 września 2024 roku w Katowicach czeka nas starcie mistrzów Polski Jastrzębskiego Węgla ze zdobywcami TAURON Pucharu Polski – Aluronem CMC Wartą Zawiercie.  

Starcie gigantów w katowickim Spodku zapowiada się pasjonująco, będzie to przecież rewanż za finały PlusLigi sezonu 2023/2024, w którym lepsi okazali się jastrzębianie.

– Kapitalnie ogląda się najlepszą siatkówkę w wypełnionym Spodku, dziękuję władzom Katowic za doskonałą współpracę i chęć goszczenia naszego wydarzenia u siebie – cieszy się Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki. – Spodziewamy się że fani tłumnie wypełnią ten wspaniały, historyczny obiekt. Ostatnia edycja TAURON Pucharu Polski wypełniła największą polską halę, przed rokiem zapełniliśmy Spodek na AL-KO Superpuchar. Chcemy, by nasze najważniejsze mecze były już na stałe rozgrywane w obiektach, które pozwalają stworzyć niepowtarzalną atmosferę wielkiego święta siatkówki – dodaje prezes.

Przed rokiem w Spodku padła rekordowa frekwencja 9937 kibiców na meczu o AL-KO Superpuchar Polski, teraz jest szansa na wyśrubowanie rekordu, bo w hali zasiąść będzie mogło łącznie ponad 11 tysięcy fanów! Informację o kolejnym wielkim starciu w Spodku ogłosił prezydent miasta w trakcie Gali PLS.

– Katowicki Spodek słynie z wyjątkowej atmosfery, dlatego gorąco zachęcam fanów siatkówki do udziału w tym sportowym wydarzeniu i przekonaniu się na własnej skórze jak wspaniale kibicuje się siatkarzom w tym legendarnym obiekcie. Spodek jest nazywany mekką siatkówki. To tu nasi siatkarze zdobyli w 2022 roku srebrny medal mistrzostw świata. Warto tu być! – zachęca Marcin Krupa, prezydent Katowic.Przypomnijmy, że w tym roku padł też inny rekord, bo 3 marca 2024 w trakcie wielkiego finału TAURON Pucharu Polski na trybunach TAURON Areny Kraków zasiadło aż 13 935 widzów, poprawiając rekordowe osiągnięcie sprzed roku. Wiele wskazuje na to, że także w meczu o pierwsze trofeum sezonu 2024/205 – meczu o AL-KO Superpuchar Polski – ubiegłoroczny wynik zostanie jeszcze wyśrubowany.

Mecz o AL-KO Superpuchar Polski to tradycyjne starcie mistrza ze zdobywcą Pucharu Polski, odbywające się przed lub na początku każdego z sezonów ligowych (od 2012 roku pod egidą Polskiej Ligi Siatkówki). Przed rokiem triumfowała w Spodku Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a najwięcej zdobytych Superpucharów na swoim koncie ma PGE Skra Bełchatów, która cztery razy wygrywała to trofeum.

Wkrótce poinformujemy o starcie sprzedaży wejściówek na wrześniowe wydarzenie w Spodku.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI