Autor:red, fot. Piotr Sumara
  06.10.2023 godz. 21:44

Ogromne zainteresowanie meczami o AL-KO Superpuchar Polski


Choć do meczu o AL-KO Superpuchar Polski siatkarek zostały prawie trzy tygodnie, a do rywalizacji siatkarzy prawie miesiąc, już można napisać, że zainteresowanie tymi imprezami jest bardzo duże. Kibice kupili kilka tysięcy biletów.

Zainteresowanie siatkówką w Polsce nie słabnie, a wręcz przeciwnie - jest coraz większe. Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie frekwencja w ligach była rekordowa, a turnieje finałowe TAURON Pucharu Polski wypełniły hale w Krakowie i Nysie. Pierwszym trofeum do zdobycia w nowym sezonie będzie AL-KO Superpuchar Polski. Jako pierwsze na boisko wyjdą panie, które 25 października o godz. 18.30 zagrają w Łodzi, rodzinnym mieście Andrzeja Niemczyka, patrona wydarzenia. W Sport Arenie jest ok. 3 tys. miejsc i zanosi się, że wypełni się ona w 100 procentach. Rywalizować będą ŁKS Commercecon i Grupa Azoty Chemik Police. - Zagramy w Łodzi w hali mistrzyń Polski, tak samo, jak było to rok temu, gdy o AL-KO Superpuchar drużyny zagrały w Szczecinie, gdzie swoje domowe spotkania rozgrywa Grupa Azoty Chemik Police - podkreśla Artur Popko, prezes zarządu Polskiej Ligi Siatkówki. Przypomnijmy, że przed rokiem trofeum zdobył Developres BELLA DOLINA Rzeszów, potwierdzając teorię, że na tak wysokim poziomie sportowym własna hala nie stanowi dużego atutu. 

Bilety na mecz w Łodzi nie są drogie - kosztują od 30 do 50 zł, a organizatorzy przygotowali wiele promocji, m.in. zniżki dla rodzin. Wszystkie informacje o wejściówkach można znaleźć w social mediach TAURON Ligi, a bilety są do nabycia na portalu ebilet.pl. Już znalazło się kilkuset chętnych, a przecież fani gospodyń znani są z tego, że bardzo licznie wspierają je nawet na wyjazdach, a co dopiero w swojej hali. Można przypomnieć, że w Łodzi, w sąsiedniej Atlas Arenie, trzy ostatnie spotkania kobiecej reprezentacji Polski w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich oglądało ponad 30 tys. ludzi.

Siatkarze zagrają 3 listopada o godz. 17.30 w katowickim Spodku, miejscu szczególnym dla polskiej siatkówki. Będzie to wielkie wydarzenie, gdyż na boisku będą rywalizować dwie najlepszy drużyny nie tylko w Polsce, ale i w Europie, czyli Jastrzębski Węgiel, mistrz Polski, oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle , zdobywca TAURON Pucharu Polski. Miejsc na trybunach jest ponad trzy razy razy więcej niż w łódzkiej Sport Arenie, ale zainteresowanie jest ogromne. Pierwszego dnia sprzedano kilka tysięcy biletów, za które trzeba zapłacić od 25 do 50 zł (MOŻNA JE KUPIĆ TUTAJ). Zanosi się na to, że jeszcze przed inauguracją nowego sezonu w PlusLidze (20 października), wszystkie wejściówki zostaną wyprzedane. 

 

 

POWIĄZANE INFORMACJE