Autor:redakcja
  31.10.2023 godz. 18:51

Przed AL-KO Superpucharem Polski. Włodzimierz Sadalski: trudno wskazać zwycięzcę


3 listopada poznamy zdobywcę pierwszego trofeum w sezonie 2022/23 w męskiej siatkówce. Tego dnia (początek 17:30) Jastrzębski Węgiel i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagrają w katowickim Spodku o AL-KO Superpuchar Polski.

-  Na pewno przed nami ciekawe wydarzenie sportowe na które już ostrzą apetyt nie tylko kibice. Fachowcy z pewnością obejrzą również z zainteresowaniem ten mecz – mówi mistrz olimpijski i świata Włodzimierz Sadalski. – Sezon w PlusLidze dopiero się rozpoczął, a już widzieliśmy kilka bardzo ciekawych spotkań. Było dużo walki, sporo ekscytujących akcji. A to, powtórzę, dopiero start naszych rozgrywek.

Włodzimierz Sadalski przypomniał, że nie tak dawno zakończony sezon reprezentacyjny był mocno udany dla męskiej reprezentacji, która najpierw wygrała Ligę Narodów, następnie zdobyła mistrzostwo Europy, żeby grę zakończyć awansem na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie.

- W piątek kibice będą mogli zobaczyć bohaterów wspomnianych wyżej ważnych turniejów. Jastrzębianie i kędzierzynianie mają w składach kilku kadrowiczów, z pewnością wielu z nich zagra w przyszłym roku w igrzyskach. Do tego trzeba dodać świetnych zawodników z innych krajów – podkreśla mistrz olimpijski i świata.

Włodzimierz Sadalski przypomniał, że w Spodku zobaczymy dwie najlepsze polskie drużyny, które są jednocześnie najlepszymi w Europie. W finale Ligi Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA okazała się lepsza od Jastrzębskiego Węgla. Jego zdaniem zdobycie trofeum na pewno wzmocni psychicznie triumfatora przed długą rywalizacją w PlusLidze. Będzie to też bardzo dobre potwierdzenie swojej jakości.

Kto zdobędzie AL-KO Superpuchar? - Naprawdę trudno wskazać zwycięzcę. Szanse są równe, a mecz powinien być ciekawy – mówi Włodzimierz Sadalski, były Dyrektor Wydziału Sportu i Szkolenia Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Po trzech kolejkach rozgrywek PlusLigi prowadzi Jastrzębski Węgiel, który w trzech meczach przegrał jednego seta. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Kożle jest czwarta. W meczu z PSG Stalą Nysa wygrała 3:2, tracąc jeden punkt.

Przypomnijmy, że AL-KO Superpuchar Polski zdobyły siatkarki Grupy Azoty Chemika Police, które w łódzkiej Sport Arenie pokonały ŁKS Commercecon 3:1. POWIĄZANE INFORMACJE