Aktualności

Reprezentant Polski zostaje w Zawierciu. „Nie mogę doczekać się sezonu”

 

Karol Butryn kolejny sezon spędzi w Aluron CMC Warcie Zawiercie. Będzie to jego drugi rok w zespole wicemistrza Polski i zdobywcy TAURON Pucharu Polski.

Butryn do Zawiercia przeniósł się w 2023 roku z Indykpolu AZS-u Olsztyn i od razu wywalczył miejsce w pierwszym składzie. Pierwszy sezon w żółto-zielonych barwach okazał się bardzo owocny. Atakujący po raz pierwszy w karierze zdobył TAURON Puchar Polski oraz stanął na podium PlusLigi, kończąc ze srebrnym medalem. Zadebiutował też w europejskich pucharach.

– Już w trakcie pierwszego sezonu przekonałem się, że to świetnie zorganizowany klub, który umożliwia nam ciągły rozwój i walkę o najwyższe cele. Przed nami debiut w Superpucharze Polski, rywalizacja w Lidze Mistrzów oraz krajowe rozgrywki – mówi Butryn. – Przed nami bardzo ciekawy sezon, nie mogę już się doczekać. Mam nadzieję, że wypadniemy w nim jeszcze lepiej, niż w poprzednim.

 

Karol Butryn w minionym roku opuścił tylko jedno ligowe spotkanie. Łącznie rozegrał aż 49 meczów: 36 w PlusLidze, 10 w Pucharze CEV oraz 3 w Pucharze Polski. Aż 10-krotnie nagradzany był statuetką MVP.

– Umowę z Karolem podpisywaliśmy z przekonaniem, że to siatkarz gotowy do gry o najwyższe cele. Rekordowa liczba statuetek MVP dowodzi, że nie myliliśmy się w tej ocenie. Uważam, że w nadchodzącym sezonie, przy mniej morderczym kalendarzu i ze wsparciem Kyle'a Ensinga, może pokazać jeszcze więcej – przyznaje prezes Aluron CMC Warty Zawiercie Kryspin Baran.

W trakcie sezonu zdobył 763 punkty. Skończył 627 z 1245 ataków, co dało mu 50,4% skuteczności. 35 razy zatrzymywał rywali blokiem. Kibicom na pewno najlepiej w pamięć zapadała jego atomowa zagrywka, która wielokrotnie sprawiała przeciwnikom problemy. W żółto-zielonych barwach ma już na swoim koncie 101 asów serwisowych, w tym 80 w samej PlusLidze. Takiego wyniku w jednym sezonie polskiej ligi nie osiągnął jeszcze żaden zawodnik.

 30-latek przekroczył także barierę 4000 punktów w PlusLidze jako siódmy siatkarz w historii. Wśród aktywnych graczy Butryn zajmuje trzecie miejsce, bo wyprzedzają go jedynie Dawid Konarski i Jakub Jarosz.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI