Aktualności

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wycofała się z Klubowych Mistrzostw Świata

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jako triumfator Ligi Mistrzów 2022 roku otrzymała zaproszenie do udziału w rozgrywanych w grudniu Klubowych Mistrzostwach Świata. Ze względów logistycznych, mając na uwadze intensywny kalendarz meczów oraz zdrowie i bezpieczeństwo zespołu Klub zrezygnował z udziału w turnieju.

Klubowe Mistrzostwa Świata w tym roku odbędą się między 7 a 11 grudnia, FIVB ponownie zdecydował się na organizację turnieju w Brazylii. Kędzierzynianie zostali zaproszenie do udziału w rozgrywkach jako zwycięzca ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Obok Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w gronie zaproszonych drużyn znaleźli się: Itas Trentino (finalista Ligi Mistrzów 2022), Sada Cruzeiro (organizator turnieju i mistrz Ameryki Południowej), Minas Tênis Clube (wicemistrz Ameryki Południowej), Volei Campinas (Volei Renata) (brązowy medalista Ameryki Południowej), oraz Paykan Tehran Club (mistrz Azji ).

– Zaproszenie do udziału w tak prestiżowym turnieju jest dla nas dużym wyróżnieniem. Zdajemy sobie sprawę, że możliwość zaprezentowania się w rozgrywkach na arenie międzynarodowej i powalczenie o trofeum, jakiego w dorobku Klubu jeszcze nie mamy, byłaby ogromną szansą dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dużo rozmawialiśmy ze sztabem szkoleniowym, rozważając różne możliwości i szukając najlepszych dla drużyny rozwiązań. Mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo zawodników musieliśmy podjąć trudną decyzję o rezygnacji z udziału w turnieju. Kalendarz meczowy naszego zespołu w grudniu jest wyjątkowo intensywny, obok rywalizacji w zmaganiach ligowych pamiętajmy, że czekają nas mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podejmując decyzję braliśmy pod uwagę również kwestie logistyczne, jakie wynikają nie tylko z terminu, ale też miejsca rozgrywania Klubowych Mistrzostw Świata – przyznał prezes ZAKSA S.A. – Piotr Szpaczek.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI