Aktualności

Karol Urbanowicz nowym środkowym ZAKSY

Utalentowany środkowy, Karol Urbanowicz, dołączył do składu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Jednocześnie ten transfer zamyka skład kędzierzyńskiego zespołu na najbliższy sezon.

23-letni środkowy pochodzi z Gdańska i to tam szlifował swój talent i rozwijał siatkarską karierę. Pierwsze kroki w rozgrywkach juniorskich stawiał w barwach UKS-u Suchanik Gdańsk, skąd trafił do Trefla Gdańsk, którego barw bronił od 2017 roku, z przerwą na okres szkolenia i gry w SMS-ie PZPS Spała (2017-2020).

Karol Urbanowicz to młody i perspektywiczny zawodnik, który swoją dotychczasową grą zyskał uznanie w środowisku siatkarskim. Warto wspomnieć, że poza sportowymi sukcesami, jak medale mistrzostw Polski kadetów czy juniorów zawodnik otrzymywał wyróżnienia indywidualne podczas mistrzostw Polski juniorów w 2020 roku, rok później mistrzostw świata juniorów oraz mistrzostw Europy U-22 w 2022 (wyróżnienia dla najlepszego środkowego). Podczas Gali 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki w 2022r Karol Urbanowicz otrzymał natomiast wyróżnienie zostając uznanym odkryciem sezonu 2021/2022 PlusLigi. W tym samym roku młody zawodnik otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski.

Teraz kolejny etap rozwoju 23-letniego zawodnika, jakim ma być gra w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, jak podkreśla Karol Urbanowicz nowemu wyzwaniu towarzyszy mnóstwo pozytywnych emocji.

– Zdaję sobie sprawę do jakiego klubu przechodzę, będę starał się jak najwięcej czerpać od takich zawodników jak chociażby David Smith. Po tych latach gry w Gdańsku chciałbym poznać to uczucie gry pod bardzo dużą presją i wierzę że to będzie mi tutaj dane. Chciałbym się jak najbardziej rozwinąć jak zawodnik i mam nadzieję, że klub mi w tym pomoże i ja też pomogę naszej drużynie. Jestem bardzo pozytywnie nastawiany i nie mogę się doczekać przeprowadzki do Kędzierzyna-Koźla – podkreślił nowy środkowy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI