Aktualności

Wiktor Rajsner wraca do ZawierciaW żółto-zielonych barwach znowu będziemy mogli oglądać Wiktora Rajsnera. Środkowy wraca na Jurę po rocznym wypożyczeniu do Enea Czarnych Radom.

To właśnie w klubie z Radomia Rajsner wracał do pełni formy po urazie, którego nabawił się pod koniec października 2022 roku. Na ostatnim treningu przed wyjazdem na mecz PlusLigi do Lublina zerwał więzadło krzyżowe przednie. Konieczna była operacja jego rekonstrukcji, a wielomiesięczna rehabilitacja wyeliminowała Wiktora z gry do końca sezonu 2022/2023.

Chociaż Enea Czarni Radom minionego roku nie mogą zaliczyć do udanych, to sam Rajsner dobrze prezentował się na boisku. 24-letni środkowy na boisku pojawiał się w 25 meczach. Zdobył w nich 166 punktów. Skończył 104 z 155 ataków, co dało mu 67,1% skuteczności. Dołożył do tego 55 punktowych bloków i 7 asów serwisowych.

Środkowy pobił w tym czasie dwa rekordy plusligowej kariery. W domowym meczu z PSG Stalą Nysa zdobył 15 punktów, a w spotkaniu z Asseco Resovią Rzeszów, również rozgrywanym w Radomiu, zaliczył 5 punktowych bloków.

– Pod kątem indywidualnym wypożyczenie Wiktora do Radomia okazało się strzałem dziesiątkę. Szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie, nabrał tak potrzebnego ogrania po ciężkiej kontuzji i radził sobie na tyle dobrze, że był jednym z czołowych blokujących całej PlusLigi mimo słabych wyników zespołu. W nadchodzącym sezonie czeka go trudna rywalizacja o miejsce w składzie, ale wierzę, że będzie to dla niego motywacja do dalszego rozwoju, a na pewno dostanie swoje szanse - podkreśla prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Wiktor Rajsner do Zawiercia przeniósł się w 2021 roku z pierwszoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki, gdzie spędził rok, a wcześniej przez dwa lata reprezentował występujący wówczas również na zapleczu PlusLigi Exact Systens Norwid Częstochowa. Po dołączeniu do Jurajskiej Armii zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej i był najmłodszym graczem w drużynie. Na boisku pojawił się w 11 meczach PlusLigi oraz 2 spotkaniach Pucharu Polski i pełnił głównie rolę zmiennika bardziej doświadczonych Miłosza Zniszczoła i Patryka Niemca. W debiutanckim sezonie zdobył z Jurajskimi Rycerzami brązowy medal PlusLigi.

– Bardzo cieszę z powrotu do drużyny z Zawiercia. Rok spędzony w Radomiu dał mi dużo pod względem sportowym i postaram się przełożyć to na następny sezon. Możliwość gry w Aluron CMC Warcie Zawiercie to niesamowita nobilitacja, dlatego tym bardziej cieszę się, że wracam w szeregi Jurajskich Rycerzy - przyznaje Wiktor Rajsner.
 
Wiktor Rajsner
Urodzony: 13.04.1999 r. w Bydgoszczy

Pozycja: Środkowy

Wzrost: 205 cm

Zasięg w ataku: 350 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Kariera seniorska:
    •    SMS PZPS Spała (2016-2018)
    •    Exact Systems Norwid Częstochowa (2018-2020)
    •    Lechia Tomaszów Mazowiecki (2020-2021)
    •    Aluron CMC Warta Zawiercie (2021-2023)
    •    Enea Czarni Radom (2023-2024, wypożyczenie)
    •    Aluron CMC Warta Zawiercie (2024- )

Sukcesy:
    •    Mistrzostwa Polski
    ◦    brąz (2022)
    •    Mistrzostwa Świata Szkół Gimnazjalnych
    ◦    brąz (2016)
    •    Mistrzostwa Europy Wschodniej Kadetów
    ◦    złoto (2016)

Powrót do listy

Powiązane informacje

POWIĄZANE WIADOMOŚCI